BohaterON

Dzisiejszego dnia dzieci rozmawiały na temat: Co to jest ojczyzna? Co to jest historia? Czym jest smutek?  Wykonały kreatywne zadanie z projektu BohaterON.

Przedstawiono "Jak zostałem bohaterem” to opowiadanie Elizy Piotrowskiej, w którym pierwszoosobowym narratorem jest ciekawy świata 8-letni Leon mieszkający w Warszawie.

Chłopiec dzięki opowieściom przyszywanej babci Anastazji oraz przyjaźni z rówieśnikiem Helmerem z Angoli poznaje uniwersalne znaczenie takich pojęć jak ojczyzna i bohaterstwo. Wykazuje się również czujnością i odwagą, gdy z pomocą policjantów udaje mu się złapać osiedlowego złodziejaszka, co sprawia, że 11 listopada staje się jego ulubionym dniem w roku – dniem prawdziwego bohaterstwa!

Za pośrednictwem obrazowego i humorystycznego języka najmłodsi dowiedzieli się, czy można zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem.

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach sześciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy kartek i listów z życzeniami. Statuetki Brązowego, Srebrnego i Złotego BohaterONa im. Powstańców Warszawskich, a także Złotego BohaterONa Publiczności przyznawane corocznie od 2019 roku otrzymało ponad 90 osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski (lata 1918-1989) oraz edukację historycznopatriotyczną.

Data dodania: 2023-10-13 13:38:21
Data edycji: 2023-10-13 14:06:44