Agata Ostaszewska

Spędzanie czasu z dziećmi od zawsze było dla mnie przyjemnością. Opiekowałam się tymi z rodziny jak i młodszym rodzeństwem znajomych. O pracy w przedszkolu marzyłam od najmłodszych lat. Dzięki wychowawczyni z podstawówki utwierdziłam się w przekonaniu, że bycie nauczycielem to wymagająca lecz piękna rola. Ciekawym doświadczeniem podczas mojego stażu jest to jak dużo mali ludzie potrafią nauczyć tych większych, dorosłych. Nawet podczas ciężkiego dnia, wystarczy jeden uśmiech wychowanka i w człowieku rodzi się radość. W swojej pracy jestem osobą kreatywną i pełną energii, którą przelewam na dzieci. Janusz Korczak kiedyś powiedział „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”, a ja w pełni się z tym zgadzam.

Data dodania: 2024-01-23 07:14:12
Data edycji: 2024-01-23 07:14:26