ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY

Drodzy Rodzice,

w tym roku nasza placówka bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY".

ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY

to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół oraz przedszkoli na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i telefonów komórkowych. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Program ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.

Organizatorami programu są Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz Biosystem Electrorecykling S.A. które działając w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami, inwestuje również w przedsięwzięcia majace na celu wzrost świadomości ekologicznej konsumentów oraz promowanie zasad selektywnego pozbywania się odpadów.

Na parterze pojawiło się pudełko do którego można wrzucać zużyte baterie oraz telefony do czego gorąco zachęcamy. Program "ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY" jest dobrym początkiem do angażowania dzieci do czynnego udziału w segregacji odpadów oraz tego jak z nimi postępować.

Drodzy Rodzice bądźmy przykładem dla swoich pociech i pokażmy dzieciom, że razem możemy więcej, a nasza planeta przy pomocy wszystkich rąk może być szczęśliwa!

Data dodania: 2022-10-27 10:24:00
Data edycji: 2022-10-27 11:19:27