Z cyklu - ''spotkania z psychologiem''

"Uważność zaczyna się od oddechu"

Dzisiejsze zajęcia kształtujące kompetencje społeczno-emocjonalne były poświęcone oddechowi, bowiem uważność zaczyna się od oddechu. Dla dzieci ćwiczenie jest łatwo przyswajalnym sposobem na naukę koncentracji na oddechu. Dzięki ćwiczeniom dziecko uczy się poprawiać koncentrację, poprzez co łatwiej mu będzie zapamiętać wiele rzeczy, nie reagować impulsywnie i mieć wpływ na swój wewnętrzny świat. Nauka uważności nie przychodzi sama z siebie. Trudno jest przełamać swoje nawyki i wzorce. Tak samo jest z naszą samoświadomością. Poprzez naukę świadomego oddechu dzieci uczą się też, jak się nie rozpraszać, dzięki czemu łatwiej jest im się skupić na bieżących sprawach i zadaniach.
Przedszkolaki zarówno młodsze, jak i te starsze świetnie sobie poradziły z tym ćwiczeniem. Zachęcam do kontynuowania podobnych ćwiczeń w domu ?
Podczas zajęć korzystałam z książki Eline Snel "Uważność i spokój żabki."

Moja Supermoc „Uważność i spokój żabki” - Eline Snel - Ceny i opinie -  Ceneo.pl
Data dodania: 2022-02-21 19:56:16
Data edycji: 2022-02-21 19:57:56