Szlachetna Paczka - relacja

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki. Pani Sylwia bardzo otwarcie nas przywitała. Otworzyła szeroko drzwi od mieszkania i wraz z dziećmi obserwowała przynoszone paczki. Gdy powiedziałam jej, że będzie ich aż 61, zaniemówiła, a potem radośnie się roześmiała.

Uśmiech nie znikał jej z twarzy. Dzieci również były bardzo zainteresowane sytuacją, Laura zaglądała do paczek, już w trakcie przynoszenia otworzyła jedną z zabawkami i od razu zaczęła się bawić. Mateuszek natomiast korzystając z zamieszania co chwilkę uciekał na korytarz, by mieć lepszy punkt obserwacyjny, zabierając ze sobą nową przytulankę pieska oraz drewniane klocki. Do ostatniej wniesionej paczki Pani Sylwia nie zdawała sobie sprawy, jak właściwie wygląda taka ilość kartonów. Wielka paczkowa konstrukcja zajęła niemal cały korytarz, a po wniesieniu do mieszkania wręcz nie było gdzie się ruszyć.

Wspólnie rozpakowaliśmy kilka paczek. Laura zachwyciła się książeczkami i artykułami plastycznymi, od razu zabrała się do testowania kredek. Natomiast Pani Sylwia wzruszyła się, rozpakowując paczkę z garnkami. ,,Nie wierzę, mam garnki! Ale się cieszę!" - powtarzała kilkakrotnie radosnym tonem. Gdy poprosiłam, aby otworzyła swój specjalny prezent, wzruszyła się raz jeszcze. Była zachwycona biżuterią, przymierzała ją pełna zachwytu i wzruszenia w głosie. Mówiła, że jest jej wręcz gorąco z emocji i że to jeden z najpiękniejszych dni w jej życiu. Co chce przekazać Tobie wolontariusz: Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w stworzenie tak wspaniałej Paczki. Każda z 61 paczek to Wasza życzliwość, dobre serce i poświęcony czas. To była zdecydowanie największa Paczka z całego naszego rejonu. Nadal nie mogę uwierzyć, że wyszło tak doskonale, że wszystkie potrzeby Rodziny (nawet te kosztowne) zostały spełnione, nawet z myślą o dalszej przyszłości. Pani Iwono, ogromnie dziękuję za Pani niebywałe zaangażowanie, bardzo cieszę się, że miałam okazję właśnie z Panią współpracować. Życzyłabym wszystkim Rodzinom i Wolontariuszom takich Darczyńców. Rodzina otrzymała 61 pięknie posegregowanych i poopisywanych zgodnie z zawartością paczek, co było doskonałym pomysłem i bardzo pomogło Pani Sylwii w ogarnięciu tej niewyobrażalnej ilości.

Wiem, że kosztowało to wiele czasu i dobrej woli, za co jestem niesamowicie wdzięczna i pełna podziwu. Moment wręczenia paczek Rodzinie był jedną z najszczęśliwszych chwil w moim życiu. Bardzo cieszę się, że mogły Panie także uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Czułam, że każda paczka to ogromna pomoc dla Rodziny, że ich życie będzie teraz lżejsze, łatwiejsze. Nie widziałam jeszcze takiej radości z otrzymanego prezentu, to było naprawdę wzruszające. Sądzę, że dzięki Paczce Pani Sylwia zyskała wiarę w lepszą przyszłość, innych ludzi i w samą siebie. Mam nadzieję, że będę mogła kiedyś przekazać Państwu same dobre wieści o przyszłości Rodziny, której tak pięknie pomogliście. Życzę wszystkim Darczyńcom, aby w swoim życiu również spotykali się z taką życzliwością i dobrocią ludzi wokół. Aby wspomnienie Szlachetnej Paczki towarzyszyło Wam całe życie i przypominało, że warto pomagać i wierzyć w ludzi. Życzę Państwu wspaniałych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie, pełnych wzruszeń i radości. Mam nadzieję, że udział w Szlachetnej Paczce to dla Was cenny dobry uczynek na zakończenie 2018 Roku. Całej Społeczności Morskiego Przedszkola dziękuję. Musicie być wyjątkową Placówką z Wspaniałą Kadrą i Najcudowniejszymi Dziećmi wraz z Wyjątkowymi Rodzicami i Opiekunami.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina: Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim Darczyńcom. Trudno uwierzyć, że to wszystko dla nas, że otrzymaliśmy tak wspaniałe paczki. Nasze potrzeby i marzenia zostały spełnione aż nadto! To dla nas wielka pomoc, teraz na pewno będzie lepiej. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi, dzieci są zachwycone zabawkami, a ja nadal nie mogę nacieszyć się, że wreszcie mam garnki! Bardzo dziękujemy! Mamy nadzieję, że nasza skromna laurka będzie dla Państwa pamiątką naszej wdzięczności.

Data dodania: 2018-12-18 13:29:49
Data edycji: 2018-12-18 16:33:38