Szlachetna Paczka 2021

Drodzy Rodzice,

Niedługo Święta – czas dobroci dla ludzi, zwierząt i innych. Z tej okazji Morskie Przedszkole w Gdańsku kolejny już raz przyłącza się do akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to projekt pomocy bezpośredniej, w który darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku „Szlachetna paczka” jest organizowana dwudziesty pierwszy raz! Nasze przedszkole przyłącza się do akcji po raz czwarty!

Wspomożemy Panią Małgorzatę z Dziećmi - Piotr 19 lat, Ania 14 lat, Kasia 10 lat, Basia 7 lat. Kobieta podjęła pracę, aby utrzymać siebie oraz dzieci, a także opłacić wynajęte mieszkanie. Z dnia na dzień została sama z dziećmi, walczyła o siebie i o dzieci. Jej mąż przebywa w zakładzie karnym (podjął tam leczenie oraz pracę), wcześniej miał problem z alkoholem. Do obecnej sytuacji rodziny - doprowadziły problemy alkoholowe i zaciągniecie wielu kredytów, co doprowadziło do niemożności spłaty długów. Obecnie rodzina utrzymuje się z wynagrodzenia za pracę Pani Małgorzaty oraz świadczeń. Nie wszystkie pieniądze są jednak przeznaczone na funkcjonowanie rodziny. Pani Małgorzata spłaca dodatkowo wcześniej zaciągnięte kredyty przez męża w wysokości 600zł, które zostały przeznaczone na jego potrzeby. Po uregulowaniu zobowiązań na życie pozostaje niewiele. Pani Małgorzata ma wielką wolę walki o lepsze życie dla siebie i dla dzieci, nie poddaje się przeciwnościom! Piotr uwielbia zwierzęta, potrafi się nimi opiekować, obecnie uczy się. Córka Ania ma zdolności sportowe, osiąga dobre wyniki w zawodach, zaś dwie młodsze dziewczynki Katarzyna i Barbara mają zdolności plastyczne: uwielbiają rysować i kolorować. Pani Małgorzata pragnęłaby, aby sytuacja się ustabilizowała oraz aby znalazła pracę, która pozwoli jej wieść spokojne życie razem z dziećmi.

Rodzina najbardziej potrzebuje żywności trwałej, środków czystości oraz poduszek. Można również przynosić ubrania (rozmiary poniżej), buty, przybory szkolne. Jak wszyscy ludzie mają też świąteczne marzenia. Pani Małgorzata ucieszy się z damskiego kosmetyku. Dzieci marzą o zabawkach: Basia

o ciastolinie lub piasku kinetycznym, a Kasia o koralikach do nawlekania, młodzież o kosmetykach do makijażu – Ania i o kosmetykach do męskiej pielęgnacji – Piotr.

Rozmiar

Pozostałe:

Konkretne rzeczy

Żywność trwała

Herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej,

dżem,    konserwy    mięsne,    konserwy    rybne,               płatki śniadaniowe, owoce i warzywa w puszkach.

Środki czystości

Proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, szampon, pasta do

zębów, szczoteczki do zębów.

Wyposażenie

mieszkania

2 poduszki o wymiarach 70x80

szkolne

Bloki rysunkowe i techniczne, kredki, mazaki, klej, papier

kolorowy, nożyczki, farby.

Upominki

specjalne

Kosmetyki męskie, damskie oraz do makijażu. Koraliki do

nawlekania, ciasto lina lub piasek kinetyczny.

Uwaga:

Dary prosimy przynosić do koszy znajdujących się przy głównym wyjściu do Morskiego Przedszkola w Gdańsku do 9 grudnia.

Data dodania: 2021-11-15 16:26:37
Data edycji: 2021-11-15 16:27:17