Szlachetna Paczka 2020

Drodzy Rodzice,

Niedługo Święta – czas dobroci dla ludzi, zwierząt i innych. Z tej okazji Morskie Przedszkole w Gdańsku kolejny już raz przyłącza się do akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to projekt pomocy bezpośredniej, w który darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku „Szlachetna paczka” jest organizowana dwudziesty raz! Nasze przedszkole przyłącza się do akcji po raz trzeci!

Wspomożemy Panią Dorotę i Pana Adama z Dziećmi, którzy kiedyś starali się żyć stabilnie opiekując się dwójką swoich dzieci, niestety przez różne zdarzenia losowe, kilka lat temu dzieci trafiły do rodziny zastępczej. Jednak rodzice podjęli działania, by je odzyskać i by wróciły do domu rodzinnego. Podjęli się udziału w szkole dla rodziców. Obecnie rodzina wynajmuje mieszkanie, odświeżyła je, by zapewnić lepsze warunki dzieciom. Pan Adam nie ma stałej pracy, ale pracuje dorywczo, choć wykonuje prace na zewnątrz, więc jego zatrudnienie jest ściśle związane z pogodą. Pani Dorota ukończyła kurs opiekunki osób starszych i także pracowała w zawodzie. Niestety, w związku z rozwojem sytuacji w kraju i nauką zdalną, kobieta obecnie nie pracuje, zajmuje się opieką nad dziećmi, które od kilku miesięcy pozostają w domu. Nie ma blisko mieszkającej rodziny, która mogłaby ją wyręczyć w tej opiece, więc liczyć mogą z mężem tylko na siebie. To spowodowało pogorszenie się sytuacji rodziny. Rodzice udowodnili, że zależy im na dzieciach, podejmują działania z myślą o nich. Chcieliby zapewnić lepsze warunki do życia i do nauki swoim dzieciom. Dochód z pracy zawodowej pana Adama oraz z zasiłków wynosi 3298 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania na osobę pozostaje 485 zł. Obecnie pan Adam nie może podjąć pracy na etacie, ponieważ jego pracodawca ze względu na skutki związane z sytuacją epidemiologiczną nie chce podpisywać stałych umów.

Rodzina najbardziej potrzebuje żywności trwałej, środków czystości oraz kołdry. Można również przynosić ubrania (rozmiary poniżej), buty, zabawki, przybory szkolne. Dwoje dzieci w domu pozostaje w cyklu nauki zdalnej. Jedno dziecko korzysta z tabletu, drugie korzysta z telefonu mamy, którego bateria wystarcza na pół godziny pracy dziecka, dlatego laptop do nauki dla dziecka  (może być używany) również byłby bardzo przydatny.  Jak wszyscy ludzie, Oni też mają marzenia. Pani Dorota ucieszy się z perfum (łagodny, delikatny zapach), Pan Adam z zestawu do golenia. Dzieci marzą o zabawkach: Joanna o lalce, a Piotr o klockach lego.

Odzież:

Rozmiar

Joanna

Zimowe

Kurtka

134cm

Różowa

Piotr

Zimowe

Kurtka

140cm

Zielona lub niebieska

Pozostałe:

Konkretne rzeczy

Żywność trwała

Herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach.

Środki czystości

Proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczki do zębów.

Wyposażenie mieszkania

Kołdra wymiary 160 x 200

Inne potrzeby

Laptop do nauki dla dziecka, może być używany.

Materiały szkolne

Bloki rysunkowe i techniczne, kredki, mazaki, klej, papier kolorowy, nożyczki.

Upominki specjalne

Mama marzy o perfumach o łagodnym i delikatnym zapachu, dzieci ucieszą się z zabawek: Joanna chciałaby dostać lalkę, a Piotr klocki lego.

Uwaga:

Rzeczy proszę przynosić do koszy znajdujących się przy dwóch wejściach (głównym oraz bocznym) do Morskiego Przedszkola w Gdańsku do 9 grudnia.

Data dodania: 2020-11-16 17:19:27
Data edycji: 2020-11-19 06:08:46