Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Program Szkoła dla Rodziców i Wychowawców jest realizowany w formie 10 warsztatów psychoedukacyjnych.


Liczebność grupy wynosi maksymalnie 15 osób. Zajęcia zawierają krótkie omówienia tematów, a przede wszystkim ćwiczenia (np. dramy), debaty, odwołania do doświadczeń z własnego dzieciństwa. Cennym elementem edukującym jest również wymiana doświadczeń rodzicielskich między uczestnikami oraz tzw. praca domowa, czyli praktyczne zastosowanie w domu, w relacji z dzieckiem, nabytych w trakcie zajęć umiejętności. Tematyka zajęć obejmuje: naukę umiejętności rozpoznawania i rozmawiania o uczuciach, stawiania jasnych granic i wymagań, zachęcania dzieci do współpracy, wspierania samodzielności dzieci czy rozwiązywania problemów i konfliktów.

Kolejne tematy pozwalają poznać sposoby uczenia dzieci samodyscypliny, uwalnianie od grania ról i niekorzystnego etykietowania oraz wzmacnianie ich poczucia własnej wartości. W tym podstawowym module uczestnicy poszerzają świadomość własnych celów wychowywania. Uczestnicząc w programie rodzice dowiadują się i uczą, jak wykorzystywać w rodzicielskiej praktyce własne możliwości, których wcześniej nie dostrzegali. Proces ten często wymaga od uczestników warsztatów wewnętrznego przeżycia treści zajęć oraz otwarcia się na inne osoby w grupie.

Cykl warsztatów jest nieodpłatny dla rodziców dzieci uczęszczających do Morskiego Przedszkola w Gdańsku.

Obowiązują zapisy.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisane osoby deklarują udział w całym cyklu warsztatów. Organizator zastrzega sobie możliwość anulowania warsztatów przy zebraniu się nieodpowiedniej ilości osób (minimum 12).

Informacje organizacyjne:

· Miejsce: Morskie Przedszkole w Gdańsku, sala Koników Morskich II piętro;

· Termin: środy godz.: 16:00-18:00, pierwsze spotkanie 29.09.2021r.; · Zgłoszenia: i.van-buuren@morskieprzedszkole.pl do 24 września;

· Ilość osób w grupie (12-15), zapisane osoby deklarują udział w całym cyklu warsztatów (10 spotkań);

 

Iwona van Buuren
i.van-buuren@morskieprzedszkole.pl
www.morskieprzedszkole.pl

 

Data dodania: 2021-09-13 16:21:53
Data edycji: 2021-09-13 16:22:00
Ilość wyświetleń: 384
Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej