Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Resetowanie ustawień

Nakrętki dla Jasia - Recyklingowa akcja społeczna

Znalezione obrazy dla zapytania: nakrętki obrazek

Zrób dla innych coś dobrego i zbieraj nakrętki. Recyklingowa akcja społeczna!

Codziennie miliony plastikowych nakrętek po napojach ląduje w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób np. do działań charytatywnych.

Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, jakie są organizowane w Polsce od kilku lat. To akcje charytatywno-ekologiczne, do których może włączyć się każdy. Plastikowe nakrętki - od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów - są w każdym domu. Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Wystarczy przynieść do wyznaczonego miejsca (Morskie Przedszkole w Gdańsku) zebrane przez siebie nakrętki.

Akcja nakrętki…, ale co dalej?

Akcja „zbieramy nakrętki” jest zwykle organizowana w szczytnym celu, dla chorych i poszkodowanych przez los. Po sprzedaniu plastikowych nakrętek wolontariusze uzyskują pieniądze, które przekazują potrzebującym. Co dzieje się zaś z samymi nakrętkami?

Początkowo powstaje z nich plastikowy granulat, z którego można wyprodukować nowe nakrętki, plastikowe obudowy urządzeń elektronicznych, a także opakowania i rury PCV. Takie akcje niosą za sobą wiele pozytywnych skutków, m.in. naukę segregacji, zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach i zanieczyszczenia środowiska (plastik rozkłada się w glebie kilkaset lat). Zmniejsza się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania od plastiku na rzecz wykorzystania surowców wtórnych – z odpadów.

Akcja zbierania nakrętek - w jakim celu?

Zbiórka nakrętek organizowana jest najczęściej w szczytnych celach. Przykładem może być zakup wózka inwalidzkiego, zakup fotelika terapeutycznego, czy sfinansowanie kosztownej rehabilitacji lub leczenia. Każdy powód jest dobry, aby zbierać nakrętki i przekazywać je na cele charytatywne.

Morskie Przedszkole w Gdańsku dołącza do akcji charytatywnej, dzięki której będzie możliwy min. zakup sprzętu ortopedycznego dla Jasia.

Nakrętki będzie można zostawiać w przedszkolu na parterze w specjalnie przygotownych pojemnikach.

Data dodania: 2021-02-05 07:54:50
Data edycji: 2021-02-05 07:56:06