Morskie Przedszkole i Szlachetna Paczka- podsumowanie akcji

Drodzy Rodzice, Przyjaciele i Współpracownicy,

Z wielką radością chcielibyśmy podzielić się z Wami rezultatami naszego zaangażowania w tegoroczną Szlachetną Paczkę. Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami i nauczycielkami włączyły się w akcję charytatywną z ogromnym zapałem i sercem.

Dzięki wsparciu naszej społeczności udało się zebrać i przygotować liczne paczki, które trafiły do potrzebującej rodziny z naszej okolicy. Nasze maluchy nie tylko przyczyniły się do zrealizowania konkretnych potrzeb materialnych, ale także przekazały mnóstwo radości i uśmiechów tym, którzy tego najbardziej potrzebowali. W trakcie akcji nie zabrakło również wyjątkowych chwil edukacyjnych. Dzieci miały okazję zrozumieć, dlaczego warto pomagać innym, jakie potrzeby mogą mieć inne dzieci czy jak ważne jest dzielenie się z innymi. To ważne lekcje empatii, solidarności i odpowiedzialności społecznej, które z pewnością pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków.

Mówi się, że pomaganie stanowi podstawę naszego życia społecznego, bo dzięki temu, że pomagamy, możemy zbudować dobrze funkcjonujące społeczeństwo. Najpiękniejsze w pomaganiu jest to, że nie jest ono zależne – jakby się mogło wydawać – od zasobności naszych portfeli. Morskie Przedszkolaki 6 grudnia miały  zostały  Mikołajami - przyniosły "coś" od siebie - czasami była to paczka ryżu, kredki, pasta do zębów, innym razem piłka, lalka, czy żel pod prysznic.  W ramach udziału w Szlachetnej Paczce 12 grudnia został zorganizowany Słodki kiermasz. Od samego rana czekaliśmy na Was z łakociami. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup niezbędnych artykułów dla Rodziny. Udało się zebrać ok. 1800 złotych.

Relacja wolontariusza przekazującego nasze paczki:

"Było już bardzo późno kiedy przyjechałem do rodziny. Kiedy zadzwoniłem, że jesteśmy na dole, dzieciaki były już w oknach. Piękny widok. Uśmiechnięte twarze, które z niedowierzaniem patrzyły na ilość paczek, które wręcz "wysypywały się" z samochodów. Krzyki radości, uśmiech od ucha do ucha i co chwilę powtarzane DZIĘKUJEMY! Dzieci szczególnie cieszyły się na widok gier i zabawek. Co chwilę pytały mamy i taty czy to dla nich? Ogromna ilość artykułów papierniczych również sprawił ogromną radość! Rodzice byli szczególnie wdzięczni za odzież i środki czystości. Rodzina jednogłośnie stwierdziła, że będą to najlepsze ich święta w życiu!"
Kochane Morskie Przedszkolaki, Rodzice, Pracownicy i Wszyscy, którzy przyczyniliście się do powstania tej paczki! To była ogromna radość! Jesteście cudowni. Włożyliście bardzo dużo pracy w przygotowanie tej wyjątkowej paczki. Dzięki Wam, rodzina, którą wybraliście będzie miała przepiękne święta. Pokazaliście, że mimo choroby, kryzysu, który nagle pojawił się w tej rodzinie - na nowo ona uwierzyła w magię ŚWIĄT. Dziękuję Wam za tak miłe spotkanie, za osobiste poznanie.
Z najlepszymi życzeniami,
Łukasz - wolontariusz opiekujący się rodziną.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w naszą inicjatywę, wspierając ją nie tylko poprzez przekazywanie rzeczy materialnych, ale również poprzez poświęcony czas i zaangażowanie. Wasza dobroć sprawiła, że nasze przedszkole mogło stać się miejscem, gdzie uczymy nie tylko liter i cyfr, ale także wartości społecznych.

Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych przedszkolaków i przekonani, że to doświadczenie przyczyniło się do kształtowania w nich postaw obywatelskich oraz budowania świadomości społecznej.

Dziękujemy raz jeszcze za Wasze wsparcie.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Pracownicy Morskiego Przedszkola