KIERMASZ CHARYTATYWNY

Aureliusz, nasz dzielny ŻÓŁWIK. "Nasz" nawet podwójnie ? Przedszkolak z grupy ŻÓŁWIKI, a jego mama wieloletni pracownik naszej placówki - Pani Emilia nauczycielka w grupie 6-latków.

Chłopak, który od urodzenia walczy o lepsze jutro! Urodził się z ogromną asymetrią ułożeniową. Zdiagnozowano u niego łagodny nowotwór kości „MHE”, czyli Multiple Hereditary Exostoses. Jest to choroba rzadka, która powoduje krzywienie, deformacje i nierówne rośnięcie kończyn. Niestety nie ma na nią leku, jedynym ratunkiem są operacje i rehabilitacje. Po wielu konsultacjach, na których widać było, że wiedza na temat tej rzadkiej choroby jest niewielka, chłopiec trafił do Paley European Institute z Florydy.

Postawino w końcu prawidłową diagnozę. Aureliusz ma wiele wyrośli na rączkach, nóżkach i żebrze oraz krótszą prawą nóżkę. Czeka go kolejna i kosztowna operacja usunięcia trzech wyrośli z prawej rączki. Rączki, którą właśnie teraz powinien uczyć się prawidłowo trzymać kredkę, ale nie może. Po zabiegu operacyjnym będzie go czekać długa rehabilitacja, a później kolejne zabiegi. Nie poddajemy się! Auri jest bardzo żywiołowym chłopcem. Uwielbia kopać piłkę. Nie chcemy, aby w przyszłości miał jakiekolwiek bariery.

Dlatego już w najbliższy poniedziałek 26 kwietnia od samego rana zapraszamy całą społeczność MORSKIEGO PRZEDSZKOLA W GDAŃSKU na CHARYTATYWNY KIERMASZ, podczas którego będzie można zakupić między innymi ręcznie robione lalki, kartki na każdą okazję, bukiety kwiatów czy domowe ciasto do kawy! Całość zebranych funduszy zostanie przekazana na pokrycie kosztownego leczenia Walczącego Żółwika Aureliusza!

KIERMASZ CHARYTATYWNY odbędzie się w zaostrzonym reżimie sanitarnym w dwóch wejściach do przedszkola! Artykuły spożywcze będą zapakowane. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu oraz nietworzeniu zbędnych przestojów ?

Możesz również pomóc wpłacając bezpośrednio:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank   31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2899 pomoc dla Aureliusza Łukaszewicza”

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Aureliusz:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2899 Help for Aureliusz Lukaszewicz”

Aby przekazać 1% podatku dla Aureliusza:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2899 pomoc dla Aureliusza Łukaszewicza

Podaruj Aureliuszowi kawałek nieba!

Data dodania: 2021-04-22 18:01:59
Data edycji: 2021-04-22 18:08:15