Aleksandra Szpek

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Jako nauczyciel wychowania przedszkolnego pracuję trzeci rok. Przez ten okres uświadomiłam sobie, że każde dziecko wymaga indywidualnego podejścia, dlatego formy pracy staram się dostosowywać do ich potrzeb i możliwości. Od kiedy pamiętam, zawsze chciałam pracować z dziećmi. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe, dlatego do każdego z nich podchodzę indywidualnie. W kontaktach z dziećmi staram się wykazywać empatią – dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje swych małych podopiecznych. Uważam, że każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny, a niezwykły potencjał rozwojowy można „wydobyć” poprzez cierpliwe wsłuchiwanie się w aktualne potrzeby dziecka. W naszej grupie doceniam ich kreatywność i zaangażowanie, motywuję do samodzielności. Bardzo ważna jest dla mnie atmosfera – staram się, by zawsze była pełna ciepła i szacunku.

W życiu prywatnym jestem mamą dwójki dzieci. To moje skarby każdego dnia uczą mnie patrzeć na świat oczami dziecka. Kocham pracę z dziećmi, czuję że zawód który wybrałam pomaga mi się spełniać. Uśmiech na twarzy moich wychowanków oraz czynione przez nich postępy są dla mnie najpiękniejszą życiową nagrodą.

Data dodania: 2020-09-21 12:20:14
Data edycji: 2020-09-21 12:22:14