Akcja

DRODZY RODZICE

Nasze przedszkole włączyło się w akcję "Kolorowe Kredki", której celem jest niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach oraz zbiórka pieniędzy z przetworzonych kredek na różne cele charytatywne.

Na czym polega?

Na terenie przedszkola pojawią sie pudełka na kredki (świecowe i ołówkowe) niekompletne lub częściowo zużyte. Osoby chętne mogą również drewniane kredki zatemperować.

I co dalej?

Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Niektóre piórniki są dodatkowo ozdabiane przez wolontariuszy przepięknymi obrazkami. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieci. Kredki świecowe są przetapiane na tęczowe kredki w kształcie klocków, misi, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkową biżuterię.

Gdzie znaleźć więcej informacji o akcji?

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

Drodzy Państwo wierzymy w moc pomagania dlatego liczymy na Wasze

wielkie serca!